Radio Žepče

NK Žepče nadigrao lidera prvenstva - FK Radnik upisao prvi poraz

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

U osamnaestom kolu Druge lige FBiH - Centar 2018/19, prošli vikend snage su odmjerili NK Žepče i FK Radnik. Domaći klub imao je tešku utakmicu pred sobom jer je u igri bio lider prvenstva, Radnik, koji niže odlične rezultate. Radnik je naime do sada ostvario petnaest utakmica, četrnaest pobjeda, jedan remi i niti jedan poraz uz pedeset jedan zabijeni gol i svega sedam primljenih.

Ovaj vikend bio je prekretnica za njih, jer su konačno morali čestitati boljem od sebe. Utakmica je završena rezultatom 3:1 u korist domaćina.

„U utakmicu se ušlo s malo opreza na obje strane, a onda je Žepče uraganski došlo do 2-0. U 17. minuti Martinović je probio i s gol aut linije dao loptu u sredinu odakle Omerdić pogađa za 1-0. Samo dvije minute kasnije isti dvojac nakon kontre donosi novi pogodak. Martinović je istrčao kontru do protivničkih 16 metara, sjajno pronalazi Omerdića koji jedan na jedan pogađa za 2-0. U dvadeset prvom minutu Martinović je opet na isti način istrčao kontru, šutirao iskosa s desetak metara, ali golman gostiju krajnjim naporom spašava svoj tim od totalne katastrofe.

Drugi dio prvog poluvremena pripao je gostima koji su stvarali pritisak, ali bez ozbiljnijih prilika. Na odmor se otišlo s 2-0.

Drugo poluvrijeme Žepče je odradilo rutinski. Omerdić je u 59. sjajnim udarcem sa 16 metara pogodio svoj treći pogodak za 3-0 Žepča i kraj svih nada gostiju. Bilo je još nekoliko prilika, ali bez prave završnice. Gosti su do počasnog pogotka stigli u devedesetoj minuti kada je bilo kasno za bilo što i kada je Žepče već čekalo kraj.

Vrijedi napomenuti kako je Žepče u 28. minutu ostalo bez jednog od glavnih igrača. Kristijanu Jukiću je pukla zadnja loža i čeka ga mjesec dana oporavka.“, kazali su iz uprave NK Žepče.

Podsjećamo, u narednom kolu Žepče gostuje kod Bosne u Sarajevu. Žepče je u prvom susretu na domaćem terenu slavilo rezultatom 4-1.